
Mei 2022 | Participatief leiderschap in synodale context
Inleiding door Tomas Folens
Synodaal leiderschap dient aangepast te zijn aan de eigenheid van het proces
Tijdens de Forumbijeenkomst van het IPB op zaterdag 21 mei 2022 werd gereflecteerd en uitgewisseld over goed leiderschap in de Kerk. In de vorige IPB-bijeenkomst in maart kwam immers het belang van gedeeld en transparant leiderschap als een aandachtspunt uit de gesprekken. Tomas Folens, lector en onderzoeker aan de VIVES-hogeschool Kortrijk en verantwoordelijke voor de pastoraal van de Universitaire Parochie VIVES-KULAK, schetste eerst een kader. Hij vertrok vanuit 4 stellingen.
Meest recent
Het Forum van 15 maart 2025 stond helemaal in het teken van het jubeljaar, Pelgrims van Hoop.
Op zaterdag 7 december organiseerde het Interdiocesaan Pastoraal Beraad (IPB) een Forum in de Nationale Basiliek van het Heilig Hart in Koekelberg over ‘Geloof, schoonheid en synodaliteit’. Er werd ook een nieuw Bureau verkozen.
Op 5 oktober 2024 vond het eerste Forum van de nieuwe IPB-mandaatperiode plaats in Antwerpen, met een focus op vijf jaar Space for Grace.